Aprēķināt cenu un iegādāties polisi 5 minūtēs

  • BTA
  • BAN OCTA KASKO
  • Balta
  • Compensa
  • Ergo
  • Gjensidige
  • Seesam OCTA KASKO
  • If

Ir jautājumi par KASKO apdrošināšanu?

Pazvani un jautā:

+371 67311992

Vai raksti:

attollo@attollo.lv

Viss par KASKO polisi
Kas ir KASKO?

KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga apdrošināšana. KASKO sedz zaudējumus, kuri ir nodarīti transportlīdzeklim sekojošajos gadījumos:
1. Ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir vainīgs KASKO polises īpašnieks;
2. Ugunsgrēks;
3. Dabas katastrofas (stiprs lietus, krusa vai sniegs);
4. Trešo personu pretlikumīgas darbības;
5. Zaudējumi, kurus nodarīja dzīvnieki;
6. Zādzība, aplaupīšana vai pilna iznīcināšana.

Atšķirībā no Obligātas civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA), kura nesedz Jūsu zaudējumus, gadījumā ja Jūs būsiet vainīgs ceļu satiksmes negadījumā, KASKO ir apdrošināšanas veids, kurš ir paredzēts Jūsu mieram. Pie tam, pērkot automašīnu līzingā, KASKO apdrošināšana ir līzinga devēju obligātā prasība.

Kāds ir maksimālais automašīnas vecums, lai tai varētu noformēt KASKO apdrošināšanu?

Katram apdrošinātājam ir savi apdrošināmās automašīnas vecuma ierobežojumi. Vairākumā gadījumu vecums tiek ierobežots līdz 8 gadiem. Tomēr pastāv apdrošināšanas kompānijas, kuras, izņēmuma gadījumos, apdrošina transportlīdzekļus, vecākus par 8 gadiem.

Kas nozīmē «izvēlēties teritoriju»?

Izvēlaties teritoriju, kurā Jūs vēlaties, lai darbotos Jūsu KASKO polise. Galvenokārt, tiek piedāvāts izvēlēties starp Latviju, Baltiju, ES un NVS.

Kā noteikt automašīnas vērtību?

KASKO polises galīgās cenas noteikšanai visi apdrošinātāji izmanto automašīnu vērtību katalogu, kuru apstiprināja Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs.

Minētajā katalogā ir atspoguļota transportlīdzekļu eksistējošo cenu analīze, kuru veica Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, apkopojot un izanalizējot vadošo specializēto preses izdevumu un interneta portālu datus par automašīnu tirdzniecību. Katalogs regulāri tiek papildināts un atjaunots, lai nodrošinātu datu atbilstību reālai situācijai tirgū.

Ja automašīnas vērtība, kuru Jūs norādījāt, atšķiras no vērtības katalogā par +/- 10%, tad būs nepieciešams atsevišķi saskaņot automašīnas vērtību ar apdrošinātāju.

Jūsu automašīnas vērtība var būt augstāka par vidējo tirgus cenu, ja:
- tās faktiskais nobrauciens (kilometros) ir mazāks par pieņemto normās;
- uz tās ir uzstādīts papildus aprīkojums, kurš neietilpst transportlīdzekļa aprīkojuma standarta komplektā;
- transportlīdzeklis tiek izmantots kā taksometrs;
- tas ir operatīvais transportlīdzeklis, kas ir paredzēts braukšanas apmācībai vai nomātais transportlīdzeklis;
- Jūsu automašīnai bija vairāki īpašnieki;
- ir redzami vizuāli defekti.

Kad apdrošinātājam ir tiesības atteikties no zaudējumu atlīdzināšanas?

KASKO polises iegāde ir pirkums, kas pieprasa nopietnu piedāvājumu izvērtēšanu, kas, pirmkārt, nozīmē nepieciešamību rūpīgi izlasīt izvēlētā apdrošinātāja līguma nosacījumus. Tieši līguma nosacījumos ir paredzēti gadījumi, kad apdrošināšanas kompānija ir tiesīga ievērojami samazināt apdrošināšanas kompensāciju vai atteikties no tās izmaksas. Piemēram:

1. ja CSN notika, ievērojami pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu;
2. ja CSN notika, piedaloties transportlīdzeklim, kuram nebija tiesību piedalīties ceļu satiksmē (piemēram, savlaicīgi nebija izieta tehniskā apskate);
3. ja transportlīdzekļa vadītājs patvaļīgi pameta CSN vietu;
4. ja pēc CSN transportlīdzekļa vadītājs izvairās no savlaicīgas alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu esamību asinīs pārbaudes;
5. ja transportlīdzekļa vadītājs izraisīja CSN, atrodoties alkohola apreibumā vai narkotisko vielu ietekmē;
6. ja avāriju izraisīja persona, kurai transportlīdzekļa īpašnieks uzticējā savu automašīnu, ja tai nav vadītāja apliecības.

Bez iepriekšminētajiem nosacījumiem, katram apdrošinātājam ir tiesības iekļaut apdrošināšanas līgumā arī citus nosacījumus.

Ko ir nepieciešams izdarīt pirms KASKO polises iegādes?

Pirms KASKO polises iegādes izlasiet dažus nosacījumus, kuriem ir jāpievērš uzmanība.

Automašīnai ir obligāti jābūt aprīkotai ar skaņas signalizāciju, kura reaģē uz visu automašīnas elementu (pārsega un durvju) atvēršanu. Kā arī automašīnai ir jābūt aprīkotai ar imobilaizeri. Šīs ir divas minimālās drošības sistēmas, bez kurām nav iespējams iegūt KASKO polisi.

Daži apdrošinātāji var pieprasīt uzstādīt salona kustību sensoru (tas reaģē, ja kāds ir iekļuvis salonā, sadauzot, piemēram, stiklu), pretaizvilkšanas sistēmu vai, atsevišķos gadījumos, pat GPS uztvērēju. Ja Jūsu automašīnā ir uzstādīta viena no šīm drošības sistēmām, apdrošinātāji piedāvās Jums labākus KASKO polises iegādes nosacījumus.

Pirms izvēlētā apdrošinātāja vai brokera apmeklēšanas:
1. Izejiet valsts tehnisko apskati;
2. Pārliecinieties, ka automašīna atrodas labā vizuālā un tehniskā stāvoklī (tiek pieļauti nelieli skrāpējumi uz virsbūves).

Ko ir nepieciešams ņemt līdzi, ejot uz tikšanās ar apdrošinātāju vai brokeru? 1. Automašīnas tehniskā pase;
2. Visas aizdedzes atslēgas;
3. Signalizācijas pults;
4. Imobilaizera čips vai elektroniskās atslēgās.

e-octa